BİZ KİMİZ?


DORUK KİMYA; iş yaşamına 1985 yılında Petkim’de fakülte stajı ile başlayarak, daha sonra Türk Tuborg , Egeseramik, Markem, DYO ve Akmaden’deki tecrübelerini arkasına alan, kimyager Gülgün Akça tarafından 2001 yılında İZMİR de kurulmuştur.


Kuruluş amacı farklı sektörlere kimyasal destek malzemeleri üretmek olan doruk kimyanın, ürün gamı içerisinde, plastik ve kauçuk sektörüne destek kimyasalları,epoxy jeller, dispersiye edilmiş toz gurubu ürünler. Dekoratif amaçlı kullanılan renkli taşlar, kumlar ve camları boyayarak kreatif  ürünler üretmiştir. 

 

Yıllar içerisinde artan taleple beraber kaplı kuars, cam , taş ve dispersiye toz gurubu ürünlerde uzmanlaşmış olan doruk kimya, Türkiyede ilk defa üretimi yapılan renkli taş ,kum ve cam üretimi ile bir ilke imza atarak  gerçekleştirdiği ihracat rakamları ve sağladığı istihdam nedeniyle 2007 yılında ntv televizyonu,ekonomist dergisi ve garanti bankasının düzenlediği Türkiyenin kadın girişimcisi ödülüne layık görülmüştür.

 

Sürdürülebilir kalite için, güvenilir ve saygın çalışma prensipleri çerçevesinde, müşteri talep ve ihtiyaçları baz alınarak, üretimlerimiz gerçekleştirilmektedir.